درمان خانگي آرنج‌هاي پر چروك

e7b78b0911a8a88686b5759f64dd3d19aad843bfdb1eb6fc8e841ea541f1671301ec917fd30bea8b72a7b0bc427d73d0شايد به خاطر اينكه جلوي چشم نيست، اين‌طور مورد بي‌مهري و بي‌توجهي قرار مي‌گيرد.

منظورم آرنج دست است كه براي خيلي‌ها يكي از نقاط فراموش‌شده ي بدنشان است و هر چقدر هم كه به زيبايي و لطافت پوست ساير اعضا اهميت مي دهند، اين عضو را بي‌نصيب مي‌گذارند.

معمولا پوست آرنج دست، ضخيم، خشن و تيره است و در مواقعي هم كه فردي به فكر پوست آرنج مي‌افتد، درمانش آن‌قدر بعيد به نظر مي‌رسد كه بعد از مدت كوتاهي تلاش، فرد نااميد مي‌شود. براي رسيدن به اين مقصود، كافي است چهار مرحله را پشت سر بگذاريد:

مرحله اول:

ابتدا آرنج خود را در آينه نگاه كنيد و وضعيت پوست آن را تشخيص دهيد؛ اگر هنوز آن‌قدرها فاجعه‌بار نيست و كم‌كم به مرحله زبري و سياهي نزديك مي‌شود با جديت، پيشگيري را شروع كنيد.

مرحله دوم:

به جاي يك شست‌وشوي سريع و آرام در حمام، هر روز چند ثانيه‌اي با يك ليف بافتني يا اسفنجي كه داراي تار و پود و نسوج است يا يك تكه پارچه، آرنج خود را بساييد؛ البته مي‌‌توانيد از مواد ضدعفوني‌كننده بدن نيز براي ساييدن آرنجتان استفاده كنيد.

البته مواظب باشيد در ساييدن آرنج خود زياده‌روي نكنيد و پوست آن را از بين نبريد!

مرحله سوم:

بعد از دوش گرفتن، آرنج را آهسته خشك كرده و از يك مرطوب‌كننده استفاده كنيد. اگر كرم انتخابي شما، آلفا هيدروكسيل اسيد داشته باشد، سلول‌هاي جديد را ترغيب مي‌كند تا زودتر رشد كنند و پوستي صاف و نرم، جايگزين پوست ضخيم مي‌شود.

مرحله چهارم:

اگر ميزان آسيب خيلي زياد است، شما به وسايل لايه‌برداري سطحي در منزل نياز خواهيد داشت.

برخي لوازم لايه‌برداري سطحي در منزل (home microdermabrasion kit) بسيار گران‌تر از آن است كه خيال داريد براي درمان آرنجتان صرف كنيد. اما يادتان نرود كه اين هزينه، يك بار براي هميشه است. بنابراين يكي از آنها را از داروخانه تهيه كنيد.

/ 1 نظر / 20 بازدید
تازه های ادبی

. ╱◥█◣╱◥█◣╱◥█◣╱◥█◣ --------------------------------------------------- سلام. عید غدیر مبار ک باد. یاعلی _____________________________ ╱◥█◣╱◥█◣╱◥█◣╱◥█◣ . ۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩ . ویژه نامه ی غدیر: http://www.s1001.com/new_page_1.htm